Prevod besedila na spletni strani v temi WordPress

Pozdravljeni,

za spletno stran naše nevladne organizacije, ki je postavljena v prostodostopnem WordPress, sem izbral temo Astra https://wordpress.org/themes/astra/.

Tema je na voljo v slovenskem jeziku, vendar pa posamezni tekstovni elementi niso prevedeni kot npr. »Read More« ali »Next Page« (vizualni prikaz pripenjam spodaj).

Prosim za nasvet, navodilo ali usmeritev, na kakšen način lahko v administratorju teme uredim prevod zgoraj prikazanih angleških besed na spletni strani v slovenski jezik.

Vnaprej hvala in lep pozdrav,
Simon Delakorda

Pozdravljen.

Predlagam vtičnik za prevajanje. Na voljo je več različnih, odvisno od tega kaj vse se bo prevajalo.
Na voljo so npr: TranslatePress, Polylang, WPML,… Za zgoraj omenjen problem, predlagam Loco translate.
Ko si naložiš vtičnik, bo dostopen na nadzorni plošči (levo spodaj). Tam imaš na voljo izbrati vse teme in vtičnike, ki jih imaš naložene. Izberi aktivno temo. Tam po potrebi ustvariš novo datoteko za prevode. Izberi željen jezik nato izberi Custom ali System (če izbereš Author, je možno, da se bo prevod povozil ob nadgradnji Wordpress-a). Nato lahko iščeš po najdenih besedah, ki jih v spodnjem okvirju prevajaš.
Če se kaj zalomi, ti lahko pomagam.

Lep dan
Kevin Lešnik

1 všeček

Mogoče probaj za začetek tole:

  1. Prijavi se v wp-admin
  2. Izberi na levi na sredini “Settings”
  3. V sredini strani poišči “Site language” in spremeni vrednost na Slovenščino

Shrani. Osveži, poglej če je sedaj ok.

A dela ali ne je odvisno kako je tema narejena. Če ne je možno da bo delovala samo Kevinova rešitev.

LP,
Jure

Pozdravljen Kevin,

hvala za predlog. Sledil sem tvojemu navodilu in uspešno uredil prevod na spletni strani v naslednjih korakih (podrobneje so predstavljeni tudi v vodiču Beginner's guide - Loco - spustil sem uvodni del in začel pri koraku 5):

  • V nadzorni plošči spletne strani sem naložil in omogočil vtičnik Loco Translate (slika 1);
  • Izbral sem aktivno temo Astra, v kateri je bilo potrebno urediti prevode (slika 2);
  • Uredil sem nastavitve vtičnika Loco v skladu z navodili (slika 3);
  • Vpisal prevode (slika 4);
    By - Avtor
    Read more - Preberi več
    Previous Page - Prejšnja stran
    Next Page - Naslednja stran
    Previous - Prejšnji
    Next - Naslednji
  • In se na koncu veselil rezultata :slight_smile: (slika 5)

Tvoj odgovor sem označil kot ustrezno rešitev za problem.

Lep pozdrav,
Simon

Slika 1

Slika 2

Slika 3

Slika 4

Slika 5

1 všeček

Ta tema je bila samodejno zaprta 25 ur po zadnjem odgovoru. Novi odgovori niso več dovoljeni.